Bursa’da Suriyeli Bayanlar

Suriye’deki savaş nedeniyle oranın halkının dolayısı ilede bayanların en fazla göç ettiği Türkiye olmuştur.Her ne kadar savaş mağduru olsalarda ülkemize gelen yalnız kalmış bayanlarda zamanla Türk erkekleri ile arkadaşlık kurmak istemektedirler. Hatta bunların birçoğu evlilik dahi yapmıştır. Türk erkeklerindende özellikle Suriyeli bayanlarla tanışmak isteyenler oluyor. Ancak böyle bir çevreniz yoksa Suriyeli bir bayanla tanışma ihtimalinizde yok. Suriyeli bayanlarla tanışmak ve hatta evlenmek isteyen Türk erkeklerinin sayısı her geçen gün artıyor. Bu nedenle bu bloğumuzda Bursa’dan bizlere ulaşan Suriyeli bayanların arkadaşlık ve evlilik ilanlarını sizlerle paylaşacağız.

💘Selam Adım Efnan, 30 Yaşımdayım, Suriyeliyim ve Bakarım. Ciddi Erkek Varsa Yazsın Tanışalım. 💘

Merhaba ismim Efnan. Anlamı cennet güzeli demek. O kadar güzel olamam tabiki ama yinede bu konuda kendimi şanslı görüyorum. Esmer güzeli Suriye göçmeni bekar bir bayanım. Daha önce hatta bundan birkaç yıl önce oturduğumuz mahalleden bir Türk benimle evlenmek istedi. Açıkçası bende biraz sıcak bakıyordum bu evliliğe aileminde biraz zorlaması ile razı oldum. Ancak fazla zaman geçmeden be büyük bir hata yaptığımı anladım. Çünkü beni isteyen adam zaten evliymiş ve bunu benden gizledi. Tesadüfen öğrendim evli olduğunu.

Bu olaydan sonra biraz güvenim kırıldı. Ancak evlilik yaşım  geldi hatta geçiyor. Bursa’da annem ve küçük kardeşimle birlikte yaşıyorum. Bir kumaş fabrikasında çalışıyorum. Evlenince eşim isterse çalışmaya devam ederim. Eski nişanlım uzun süre peşimi bırakmadı. Ondan ayrılmam biraz zor oldu. Kıskançlık krizine falan girip bana zarar verebilir korkusu ile başka kimseyle arkadaşlık falanda kurmadım. Artık kendimi rahat hissediyorum çünkü bu şehirden taşındı gitti. Yeniden bir hata yapmak istemiyorum çünkü koruyacak kimsesi olmayan biriyim.

Bir kardeşim var o da zaten daha çok küçük. O benim üvey kardeşim. Annem burada Suriyeli bir erkekle evlendi ama onunda evliliği yürümedi. Üveyde olsa o benim kardeşim ve her zaman severim onu. Niyetimde son derece ciddiyim. Benim kadar ciddi biridi varsa tanışırız. Bursalı yaşı ve durumu bana uygun birisi olsun ama lütfen kırıp incitmeyecek birisi olsun. Hayatımda yeterince acı gördüm. Yeni acılar yaşamayı psikolojim kaldırmaz. Bana önyargılı davranmayacak, koruyup sahip çıkacak biriyle tanışmak ve hayatımı birleştirmek istiyorum. Resim bana ait mümkünse sizde resim ve telefon numarası yazın.

💘Selam, Adım Asel, Suriyeli Türkmenlerdenim. Bursa’dan Olgun ve Ciddi Erkek Arıyorum. 💘

Merhaba nasılsınız Asel ismim. Suriye’den geldim buraya. Yaklaşık 10 yıldır buradayım. Malesef başıma kötü  olaylar geldiği için buraya gelmek zorunda kaldım. Hatta ben gelmedim getirildim. Buraya hastaneye getirdiler beni o zaman sonrada burada kaldım. Şimdi herhangi bir sağlık sorunum yok gayet iyiyim. Nerede olursanız olun insanın kendi evi kendi ülkesi gibisi yok. Yeniden evime dönebilirmiyim bilmiyorum ama yılllarca dönmek umuduyla bekledim durdum. Ama kendi ülkesinden uzakta kalmak ve yalnız olmak bir kadın için hiçte kolay değil. Artık yalnız kalmak ve hayatın yükünü tek başıma kaldırmak istemiyorum.

Zaten o kadar gücümde kalmadı. İlk zamanlar nasıl olsa alışırım diyerek kendimi teselli ettim ama yalnızlık alışacak birşey değil. Suriyede maddi olarak çok rahattım. Buraya gelince ilk zamanlar çok zorlandım maddi olarak ama sonradan toparladım. Eşim benimle hiç gelmedi orada kaldı ve bir süre sonra onu kaybettiğimi öğrendim. Çok üzüldüm çok zor zamanlar geçirdim tabi ama sonuçta hayat devam ediyordu benim için. Benim yaşlarımda olgun biriyle ciddi bir ilişki kurmak ve kısmet olursa evlenmek isterim. Zaten burada olma amacımda bu. Evlenmiş boşanmış ya da benim gibi eşini bir şekilde kaybetmiş ya da hiç evlenmemiş birisi olabilir.

Yeterki insan olsun ve yeterki dürüst birisi olsun. Bu arada ben 46 yaşımdayım. Bakımlıyım. Bakımsız olmayı sevmem. Ben soylemesem benim Suriye’den geldiğimi bile anlamazlar. Türk yemeklerini epeyce öğrendim. Yemek konusunda sıkıntı yaşamaz benimle evlenen erkek. Türk erkeklerinin yemek konusunda hassas olduğunu biliyorum. O yüzden bunu özellikle belirtmek istedim. Suriyede oyunculuk yapıyordum. Burada ancak kafamı toparlayabildim. Birkaç ajansa başvuru yaptım. İşime burada devam edebilirsem çok güzel olur benim için. Niyeti bozuk olmayan aile kurmak isteyen olgun bir erkekle tanışabilirim.

💘Selam Adım Neyla ve 27 Yaşımdayım. Bursa’da Yaşıyorum Ailemle, Arkadaş ve Dost Arıyorum.💘

Merhaba, adım Neyla. Suriyeli’yim. Bazen o kadar ters bakıyorlar ki bunu söylemeye bile çekiniyorum. Buraya amcamlarla birlikte geldim. Geldiğimde daha gençliğimin ilk yıllarıydı. Önce bir süre Mersin’de yaşadık. Sonra Bursa’ya yerleştik. Burası Mersin’e göre daha güzel ve daha huzurlu bir şehir. Ama burası bana çok iyi gelmedi. Eskiden amcamların yanında huzurluydum. Ya da daha ne olup bittiğini çok anlamadığım için kendimi huzurlu sanıyordum. Artık ne olursa olsun bu evde daha fazla yaşamak istemiyorum. Kendim çalışıp kazanıyorum, kazandığım bana yeter ama tek başıma bir hayat mücadelesine girmekten korkuyorum.

Kendimde o inancı o gücü göremiyorum. Bunu başaracağıma birazcık inansam bir gün dahi beklemem. Benim için son ve tek çare helâli haramı bilen, düzgün biriyle evlenmekten başka yol kalmadı. Annemin beni hep melek yüzlüm diyerek sevdiğini hatırlıyorum ve o günleri ailemi çok özlüyorum. Kendimi yaralı bir kuş gibi hissediyorum. Bir şekilde hayata tutunmam gerek. Güçlü olmam lazım diyorum hep kendi kendime ama bir türlü kendimden emin olamıyorum. Başıma çok kötü şeyler gelebileceğinden korkuyorum. Amcamın çocukları bana hiç huzur vermiyor. Ev onların sonuçta birşeyde diyemiyorum.

Yabancı olmamı sorun etmeyecek niyeti ciddi olan birisi varsa tanışalım. Türk kültürüne alıştım uyum sorunu yaşayacağımı sanmıyorum. Asabi ve sinirli  erkekle evlenmek istemem. Kapalı birisi değilim. Çok açıkta giyinmem. İkisinin arasında namusuna düşkün biriyim. Hangi şehir olduğu önemli değil benim için ama yakınlardan birisi olursa daha kolay görüşürüz. İstanbul’u çok merak ediyorum hiç gitmedim. Ordan birisi olursa şansımın açıldığına inanırım. Evlenmek isteyen ciddi erkekler yazabilir.

Anahtar Kelimeler:

https://islamisayfalar com/bursada-suriyeli-bayanlar/,

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*