Evlilik Arayan Bayanlar

Yayınlanma : Güncelleme : Kasım 26, 2022
0
609

Evlenmek İsteyen Ciddi Erkekle Tanışmak İstiyorum.

Merhaba, adım Büşra, Trabzon’dan aranıza katılıyorum. Esmer bir bayanım ve evlenebilmek için ciddi birini tanımaya çalışıyorum. Biliyorum ki evlilik söz konusu olduğu zaman erkekler kadınlardan biraz uzak duruyorlar. Evlilikten neden bu kadar kaçtıklarına veya uzak durduklarına bir anlam veremesemde mutlaka evlenmek için benim gibi genç bir bayanı tanımak isteyenlerde olacaktır. Trabzon’da ailemle birlikte yaşıyorum ve özel sektörde asgari ücretle çalışmaktayım. Hayat şartları zor olduğu için ve çalışmayı sevdiğim içinde evlendikten sonra ev kadını olmak gibi bir düşüncem yok. Çalışmaya devam etmek istiyorum.

Her ne kadar evli ve çalışan bir kadın olsamda evimin ve eşinin ihtiyaçlarını giderecek kadar çalışkan temiz ve titiz bir kadınım. Artık hayatımda geçici aşklara yer olmadığını düşünüyorum ve evlilik konusunda kendimden eminim. Eğer benim kadar kendinden emin ve evlilik konusunda kendini hazırlamış maddi imkanları yeterli olan ciddi birini tanıyabilirsem bir süre arkadaşlık yaptıktan sonra ailemle tanıştırmayı çok isterim. Birbirimizi geçmişimizle yargılayacak değiliz, illaki hepimiz insanız ve hepimizin geçmişte gönül verdiği, hoşlandığı veya aşık olduğu birileri olmuştur. Benimde elbette ki oldu bunu hiç kimseden saklayacak değilim. Fakat şunuda bilmenizi isterim ki geçmişte her kimle arkadaşlık kurmuşsam hepsi ile seviyeli bir arkadaşlığım oldu ve sınırlarımı korumasını bilen bir kadın oldum.

Her zaman dürüst olduğum içinden alnım her zaman açıktır. Hiçbir zaman sözümü kimseden esirgemem. Yanlış yaptığım zaman özür dilemesinide yaptığım hatadan geriye dönmesinide bilirim. Bunu onur veya gurur meselesi yaparak hatamı devam ettirmek istemem. Ne çok sinirli ne de çok sakin biri değilim. İnsan olarak hepimizin sinirlendiği zamanlar ve kırıcı olduğu zamanlarımız olabiliyor. Eğer sevdiğim birinin kalbini kırmışsam mutlaka onun gönlünü almak için elimden gelen her şeyi yaparım. Asla hiç kimse ile uzun süre dargınlık yaşamak istemem. Ben Trabzon’dayım ama evlilik düşünen ve bunun için yeterli imkanlara sahip olan ciddi biriyle hangi şehirde olursa olsun tanışıp konuşabiliriz.

Evlilik Arayan Bayanların Arkadaşlık ve Evlilik İlanları

Erkekler ve kadınlar cinsiyeti ve yaşı kaç olursa olsun mutlaka sevdikleri kişiyle evlenmeyi ve bir ömür boyunca birlikte olabilmeyi hayal ederler ve bunu isterler. Fakat hepimizi evliliğe götüren yolda bazı aşamalardan geçmek zorunda kalıyoruz. Öncelikle tanıştığımız herhangi biriyle bir süre sohbet ederek birbirimizi daha iyi tanımak zorundayız. Özellikle sanal ortamdaki tanışmalarda karşınızdaki kişiyle edeceğiniz sohbetin seviyesi ve niteliği geleceğinizi belirleyecektir. Eğer konuştuğunuz kişi sizden etkilenirse arkadaşlığınızı gerçek hayatında devam ettirmek isteyecektir. Ancak bu aşamalardan geçtikten sonra birbirinizi daha iyi tanıyabilir ve evlilik planları yapabilirsiniz. Evlilik düşünenler için oluşturduğumuz bu sayfamızda Türkiye’nin her yerinden evlenmek isteyen ciddi bayanların evlilik ilanlarına yer vermekteyiz. Kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz ilan sahiplerine mesajınızı yorum bölümünden ulaştırabilirsiniz.

Evlilik Düşünen Kapalı Dindar Bayanım.

Erzurum’dan 27 yaşında kapalı dindar ve oslami evlilik yapmak isteyen genç bir kadınım. Çalışmıyorum ve ailemin yanında yaşıyorum. Aile olarak muhafazakar ve dindar olduğumuz için bizim aile yapımıza uygun birini tanıyarak evlilik yapmayı uygun buluyorum. Zaten farklı görüşlere sahip olan birisiyle tanışıp bir şekilde evlenmiş olsam bile böyle bir evlilikte sorun yaşayacağım için hiç tanışmamak en doğrusu olacaktır. Evlilik benim için erkek ve bayanın resmi bir birlikte kurarak hayat arkadaşı olmasınında ötesinde hayatın tüm zorluklarına karşı birlikte göğüs gerebilmek ve kenetlenebilmek anlamına gelir. Erkek ve kadın evliliğe bu şekilde bakmadığı zaman boşanmalarda olabiliyor.

Çünkü zaten hayat karşımıza her zaman iyi ve güzel şeyleri çıkarmayacak, bizi mutlu etmeyecektir. Mutlaka zor zamanlarımız ve mutsuz olduğumuz zamanlarda olacaktır. İşte böyle zamanlarda birbirimize kenetlenerek hayata karşı daha sıkı durabildiğimiz zaman gerçek bir aile olabilmişiz demektir. Zor zamanlarda birbirimizden kopacaksak ve uzaklaşacaksak zaten o evliliğin hiçbir anlamı kalmayacaktır. Eğer aramızda bir sevgi ve saygı oluşacaksa ve evlenmeyi istiyorsak ayrıca birbirimizede sonuna kadar sadık olmalıyız. Zaten benimle aynı dünya görüşüne sahip bir erkeğin eşine sadık olmaması ihtimali olmayacaktır.

Kapalı giyindiğim ve türbanlı olduğum için çok aşırı makyaj yapmayı uygun bulmuyorum, fakat tamamen bakımsız biriside değilim. Benim düşünceme göre bir kadının yaşı ne olursa olsun ister dindar olsun ister daha seküler yaşayan açık giyinmeyi tercih eden bir kadın olsun mutlaka bakımlı olmalı ve eşine hoş görünmelidir. Zaten kadın bakımsız olduğu ve erkeğine itici göründüğü için evliliklerde sorun çıkıyor diye düşünüyorum. Ben erkeğin temiz olanını düzenli yaşayanını severim ve eşiminde öyle olmasını isterim. Erzurum ve yakın illerden evlenmek isteyen ciddi kişiler yazabilirler fakat ailemden çok uzak olmak istemediğim için daha uzak şehirlerdeki kişilerden mesaj beklemiyorum.

25 Yaş Kapalı Bayanım. Evlenmek İstiyorum.

Adım Meryem, 25 yaşında kapalı bir bayanım ve 30 yaşlarında bir erkekle tanışarak evlenmek istiyorum. Ben şu anda Gaziantep’te dedemin yanında yaşıyorum. Annemle babam ben küçükken ayrıldıktan sonra onların aralarındaki sorunlar nedeniyle dedemin yanında kaldım ve beni o yetiştirdi. Şimdiye kadar hayat yüzüme hiç gülmedi fakat güzel bir evlilik yaparak artık bu gidişi tersine çevirmek ve hayatımın en mutlu günlerini yaşamak istiyorum. Üniversite muhasebe bölümü mezunuyum ve şu anda özel bir şirkette muhasebeye bakıyorum. Daha önce benim anne ve babam arasında yaşanan sorunların ve boşanmaların kendi hayatımdada olmasını asla istemem.

Sonuçta benimde evlendikten sonra illaki çocuklarım olacaktır ve aynı kaderi onlarında yaşamasını istemem. Eğer ben kendi çocuklarıma böyle büyük bir acıyı yaşatırsam kendimi asla affedemem. İşte bütün bunları yaşamamak için evlilik konusunda acele etmeden tanıştığım kişiyi iyice her şeyi ile öğrenmeden bir karar veremem. Bunun içinde uzun bir süre sohbet etmeye ya da birlikte vakit geçirmeye ihtiyacımız olacaktır. Tabi benim bu düşündüklerimin aynısını veya benzerlerinide erkeğin düşünmesi ve ona göre hareket etmesi gerekir. Artık hayatımda kötü günler yaşamak istemiyorum. Maddi konulara asla önem veren birisi değilim, zaten şu anda çalışıp kazandığımla beni bugüne getiren ve bana emek veren dedeme yardımcı olmaya çalışıyorum ve bundan hiç de şikayetçi değilim.

Çünkü ben bana yapılan iyiliği asla unutmayacak karakterde bir kadınım. Boyum 1.70, 52 kilo esmer kapalı giyinen türbanlı genç bir kızım. Gaziantep merkezdeyim ve yakın çevremden biriyle tanışmak istiyorum. Çünkü her ne kadar evlenip kendi ailemi kuracak olsamda beni büyüten dedemlede elimden geldiğince ilgilenmek ve onun ihtiyaçlarını gidermesi için yardımcı olmak zorundayım. Bu benim ona karşı borcumdur ve bu sorumluluğu yerine getirmek zorundayım. Sizlere kendimi olabildiğince anlatmaya çalıştım. Umarım yeterli olmuştur. Maddi manevi her konuda benimle uyumlu olabileceğini düşünen Antep’te yaşayan kişilerin rvlilik amaçlı mesajlarını bekliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here