Evlilik Düşünen Kadın

Adım Melisa. Ciddi Erkekle Evlilik Düşünüyorum.

İzmir’den herkese merhaba, ismim Melisa, 29 yaşındayım ailemle birlikte İzmir Bornova’da yaşıyorum ve evlilik düşündüğüm için buradayım. Burada sadece annemle beraber yaşıyorum babamı kaybettik ve abimde evli olduğu için bizden ayrı yaşıyor. Ben özel sektörden çalışıyorum. Sosyal medyada çok fazla vakit geçirdiğim için oradan tanıştığım arkadaşlarım olmuştur, sanal ortamdaki tanışmalara çok yabancı biri değilim ve buradan benimle tanışmak isteyecek kişilere karşıda önyargılarım olmaz. Çünkü hepimiz aynı ortamdayız ve artık neredeyse tüm tanışmalar sanal ortamdan yapılıyor.

Bu yüzden sanal ortamdaki arkadaşlıkları ve tanışmaları yadırgamıyorum. Hatta bana kalırsa böyle bir yerde tanışmanın heyecanı çok daha farklı olabilir. Annemin yaşı çok ilerledi ve artık benim bir an önce evlendiğimi görmek istiyor. Bana kalsa aslında birkaç yıl daha bekar kalmak isterdim sanırım ama annemin bu isteğini kırmak istemedim. Bu yüzdende evliliği birkaç yıl erkene aldım. Burada nasıl birini istediğim konusunda çok fazla detaya girmek istemiyorum. Daha çok kendimden bahsetmeyi uygun buluyorum. Çünkü zaten evlilik için bir kadının nasıl bir erkek hayal ettiğini bu olgunluğa erişmiş herkes tahmin edebilir. Dürüstlük, sadakat, biraz maddiyat biraz erkeğin yakışıklı olması bir kadın sadece bunları isteyebilir.

Hepimiz insanız ve geçmişimizde büyük ya da küçük hatalarımız vardır. Ben tanışacağım herhangi birini kesinlikle geçmişinde yaşadığı şeylerle ilgili sorgulamam ve yargılamam. Aynı anlayışı benim tanışacağım erkektende beklerim. Zaten birbirimizi geçmişimizle sorgulayacak olursak daha en baştan huzursuzluk ve mutsuzluk olacaktır. Erkek kadına göre daha cesur olmalıdır. Cesur derken aile hayatı ile ilgili ileride çıkabilecek sorunlara karşı daha dayanıklı olmalı ve sorunların üzerine gidecek cesareti kendisinde bulabilmelidir. Zorluklar karşısında hemen pes eden mücadele edemeyen bir erkeği kendime eş olarak uygun bulamam. 30 ile 35 yaşları arasındaki evliliğe hazır olan beyler bana yazabilirler.

Evlilik Düşünen Kadınlarla Ücretsiz Tanışma ve Sohbet

İzmir’den evlilik düşünen genç ve güzel bayanlarla islami sayfalar.com sayfalarında ücretsiz olarak tanışabilir ve sohbet edebilirsiniz. Samsun evlilik düşünen kapalı ve türbanlı bayanlarla tanışma ve sohbet siteleri. Şanlıurfa evlilik düşünen türbanlı genç bayanlarla ücretsiz sohbet. Evlilik düşünen ve olgun erkek arayan bayanların telefon numaraları ve WhatsApp sohbet hatları. Evlilik düşünen ve zengin erkek isteyen güzel bayanlarla ücretsiz tanışabileceğiniz arkadaşlık siteleri ve evlilik ilanları. 40 yaş üstü evlilik düşünen kadınların 2022 ve 2023 yıllarına ait evlilik ilanları ve sohbet. Evlilik düşünen ve eş adayı arayan zengin ve dul bayanlarla tanışmak isteyenler. Evlilik düşünen genç bayanlarla tanışabileceğiniz sohbet siteleri. Evlilik düşünen olgun ve dul bayanlarla tanışmak isteyen zengin erkeklerin telefon numaraları.

Selam,Kapalı Genç Bayanım. Evlilik Düşünüyorum.

İsmim Arzu, 26 yaşındayım, Samsun merkezde yaşıyorum. Kapalı bir bayan olduğum için islami evlilik düşünüyorum ve bu yüzdende buradayım. Muhafazakar bir aile yapım olduğu için bana ve aile yapıma uygun birini tanımayı isterim. Farklı düşüncede olan biriyle tanışmayı istemiyorum çünkü evlilik sonrasında sorun yaşamayı istemediğim için benim gibi muhafazakar yaşam tarzını benimsemiş bir eş istiyorum. Üniversite bankacılık bölümü mezunu olmama rağmen şu ana kadar hiç iş hayatım olmadı, çalışmıyorum ve ev kızıyım. Şu an maddi olarak ihtiyacım olmadığı için çalışmıyorum fakat ileride böyle bir ihtiyaç duyarsam çalışmayı düşünebilirim.

Akraba çevremden benimle evlilik düşündüğünü söyleyenler ya da bana bunun için haber gönderenler oldu fakat ben yakın çevremden birisiyle evlenmeyi doğru bulmadığım için kabul etmedim. Evlilik düşüneceğim birisini hayat karşıma çıkarmadığı için kendi kısmetimi kendim aramaya ve bulmaya karar verdim. Bu yüzden sanal ortamdan birini tanımayı istedim fakat açıkça söylemem gerekirse sanal ortamdaki tanışmalara karşı ön yargım ve bazı tereddütlerim var. Kendi içimde bu ön yargıları aşmaya ve tereddütlerimi yok etmeye çalışıyorum. Umarım iyi niyetli güzel kalpli islami evlilik yapmak isteyen ciddi birisi karşıma çıkar ve tüm tereddütlerimi yok edecek kadar bana güven vermeyi başarabilir.

Bazen zaman gerçekten her şeyin ilacı olabiliyor ve sorunların ortadan kalkması için en büyük çaremiz olabiliyor. Bu yüzden bende aklımdaki soru işaretlerinin kalkmasını zamana bırakıyorum. Yaşım çok genç olmasına rağmen evliliğe dair ćok güzel hayallerim var, bu hayallerimi dahada güzel hale getirecek birini bulmayı çok istiyorum. Umarım evlilik hayallerimdeki kadar güzeldir ve bana kadın olmanın güzelliklerini en güzel şekilde yaşatacak ciddi birini tanıyabilirim. Biz 4 kardeşiz ve kardeşlerim içerisinde en küçüğü benim. Diğer kardeşlerimin hepsi evlendi. Şu an sadece bekar olan benim. Samsun’da yaşayan muhafazakar düşünceye sahip ciddi kişiler yazarlarsa tanışabiliriz.

Olgun Ciddi Erkekle Evlilik Amacıyla Tanışmak İstiyorum.

Merhaba Şanlıurfa’da yaşıyorum. 25 yaşındayım, türbanlı bir kadınım olgun ciddi biriyle tanışarak evlilik düşünüyorum. Urfa’da küçük bir köyde ailemle beraber yaşıyorum ve ailem çiftçilik yaptığı için bahçe işlerinde aileme yardımcı oluyorum. Daha doğrusu sürekli evde oturmaktan sıkıldığım için kafa dağıtmaya çalışıyorum bu yüzden bahçede aileme yardımcı olmaya çalışıyorum. Urfa’da yaşayan birisi olarak 25 yaş evlilik için çokta erken bir yaş sayılmaz. Arkadaşlarım içerisinden şu an bekar olan neredeyse sadece ben kaldım. Artık bende kendi kuracağım ailemde mutlu ve güzel günler yaşamayı hayal ediyorum.

Kapalı bir bayan olduğum için benim yaşam tarzıma uygun birisi olmalı ve benimle aynı düşünceyi paylaşan bir eşim olmasını isterim. Zaten benden daha farklı düşünen ve daha farklı yaşamaya çalışan birisi olursa öyle birisiyle evlilik yapmamız söz konusu olamaz. İçerisinde insanlara karşı sevgi saygı ve merhamet olan eşine ihanet etmek ve aldatmak gibi şeyleri asla aklından dahi geçirmeyecek bir eş istiyorum. Güzel bir kadın değilim fakat iyi bir eş olabileceğime inancım var. Köyde yaşadığım için sosyal ortamlardan uzak bir hayatım var. Aslında ben sanal ortamdan evliliklerin falan olduğunu bilen birisi değildim, fakat yakın bir arkadaşımın eşiyle arkadaşlık sitesinden tanıştığını öğrenince bu benim için adeta bir umut oldu diyebilirim.

Sosyal hayatım olmadığı için kendimi geliştirmeye çalışıyorum ve kitaplara çok düşkün birisiyim. Sürekli olarak kitap okuyorum. Canım sıkıldığı zamanlardada sosyal medyada vakit geçiriyorum. Buradan biriyle tanıştığım zaman illaki bir süre sonra ailenizlede tanışmak isterim, sıcak samimi aile ortamlarını çok seviyorum. Çünkü benim ailem bu şekilde. Evlendikten sonra işlerin yolunda gitmemesi ve mutsuz bir evlilik yaşamaktan çok korkuyorum. Bu yüzden evlilik öncesinde uzun bir tanışma süreci yaşamayı daha doğru buluyorum ama elbette ki bu tanışma süreci seviyeli olmak zorunda. İlk başlarda belki biraz sadece telefonla görüşmek zorunda kalabiliriz. Bütün bu tanışma sürecinde sabırlı olabilecek ciddi kişilerin kendilerini tanıtmasını bekliyorum.

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*