İslami Evlilik Sohbet Siteleri

Adım Ayşenur. Dini Evlilik Yapmak İstiyorum

Selam beyler, ismim Ayşenur ve 23 yaşında genç kapalı giyinen türbanlı bir bayanım. Dini değerlerine önem veren ve muhafazakar düşünen, evlilik isteyen 25 yaş üzeri biriyle tanışmak ve evlenmek istiyorum. Ben şu anda Mardin’de yaşıyorum ve özel sektörde çalışıyorum. Çalışmayı ve üretken olmayı seven bir kadınım fakat evlendikten sonra eşim eğer çalışmamı istemezse, evleneceğim kişinin maddi imkanları iyi olursa çalışmayıp evimle ilgilenebilirim. Muhafazakar bir ailem var ve bende, ailemleme ve kendime daha uyumlu olabilmesi için evleneceğim kişininde muhafazakar olmasından yanayım.

Farklı düşünen ve farklı istekleri olan biriyle evlenmek benim için hata olur ve anlaşamam. Sadece ben değilim öyle birisiyle ailemde anlaşamaz. Sadece kendi isteklerime göre birini bularak evlenmek isteseydim bu konuda belki biraz daha esneyebilirdim. Fakat benim için evleneceğim kişinin ailemle uyumlu olması önemli. Bu yüzdende aileminde isteyeceği ve seveceği birini bulmak zorundayım. Küçük bir çevrede yaşıyorum ve evlenmek için görücü usulü ziyaret etmek isteyenler, aileme haber gönderenler oluyor. Fakat ben o şekilde evlenmek istemiyorum. Muhafazakar birisi olması konusunda tereddütüm yok, kesinlikle öyle birini istiyorum.

Fakat evlenmeden öncede arkadaşlık yapmak isterim. Belki birçoğunuza göre evlilik için yaşım küçük gibi görünebilir ama ben yetişme tarzımdan dolayı evliliğe kendimi son derece hazır hissediyorum ve bunu gerçekten tüm kalbimle istiyorum. Bunun içinde kalbimi ısıtacak, bana sevgi dolu gözlerle bakacak, huzurlu bir yuvayı birlikte kurabileceğimiz bir erkekle tanışmak istiyorum. Mardin veya yakın şehirlerden yazabilirsiniz. Fakat çok uzak yerlerden istemiyorum. Çünkü çok uzak olduğu zaman görüşemeyebiliriz. Özellikle tekrar belirtmek istiyorum dini bir evlilik yapmak istiyorum ve bunun içinde muhafazakar beylerin mesajını bekliyorum.

Dini Evlilik Yapmak İsteyen Bayanlarla Tanışma ve Sohbet

Evlenmek için uygun eş adayı bulamayan kişilerin birçoğu arkadaşlık ve evlilik sitelerinden hayat arkadaşı aramaktadırlar. Aynı zamanda muhafazakar yaşam tarzını benimseyen ve bu nedenle dini evlilik yapmak isteyen erkekler ve bayanlarda arkadaşlık sitelerinde yoğun bir şekilde hayat arkadaşlarını arama çabası içerisindedirler. 2022 yılına ait bizlere ulaşan en güncel dini evlilik yapmak isteyen erkeklerin ve bayanların arkadaşlık ilanlarını sizler için bu sayfamızda paylaşıyoruz, ancak özellikle belirtmek istiyoruz ki bu sayfamız sadece dini evlilik yapmak isteyenler için ayrılmıştır ve sevgili ya da arkadaş aramanın ötesinde sadece ciddi evlilik isteyenlerin ilanlarına yer verilmiştir. Ülkemizin bütün şehirlerinden ilçelerinden ve hatta köylerinden dini evlilik yapmak isteyenler için oluşturmuş olduğumuz bu sayfamızda sizlerde dilediğiniz gibi mesajlaşabilirsiniz.

Evlilik Amaçlı Dindar Erkekle Tanışmak İstiyorum.

Merhaba Tokat’ta yaşıyorum ve türbanlı bir bayanım. 26 yaşındayım ve kendimi evliliğe hazır hissediyorum. Özellikle bilmenizi isterim ki niyetim kesinlikle flört etmek geçici bir ilişki ya da aşk yaşamak değil. Ciddi biriyle tanışarak evlenmek istiyorum. Ancak evleneceğim kişinin karakterli birisinin olması ve özellikle türbanlı bir bayanla evlenmek istiyor olması benim için önemli. Bende bu amaçla sadece dini değerleri ön plana çıkaran biriyle evlenmek isterim. Kesinlikle haram yollara bulaşmayacak birisinin olması gerekir benim hayat arkadaşım. Öyle birini bulduğum zaman kısa bir süre arkadaşlık yaparım, hem kendisini hem ailesini tanımak isterim.

Bu tür konulardan zamana yaymanın çok iyi sonuçlar vermediğini bildiğim için çok uzatmadan evlenmek istiyorum. Üniversite halkla ilişkiler mezunuyum fakat şu an çalışmıyorum. Kısa bir süre öncesine kadar çalışıyordum. Dini ve islami evlilik yapmak istemeyen daha seküler yaşayan bir erkekle tanışıp ondan etkilensem, evlenmek istesem dahi ailem bu konudan çok hoşlanmayabilir. Gerçi böyle bir ilan yazdığımı bilseler ailem bundanda çok rahatsız olur ancak artık hayatımızdaki her şey internet üzerinden yürüyor. Bu yüzden buradan evlilik amaçlı biri ile tanışmayı çokta yanlış bulmuyorum açıkçası.

Aile olarak birbirimize çok bağlı bir aileyiz ve aile ilişkilerine önem veren, islami evlilik konusunda sorunu olmayan biriyle tanışmak ve güven oluşursa ailemle tanıştırmak isterim. Evlendikten sonra çalışmak istiyorum çünkü maddi sorunlarımız olsun istemem. Maddiyat belki mutluluk getirmez ama maddiyat olmadığı zamanda huzurun asla olmayacağının farkındayım. Evleneceğim kişinin muhafazakar olmasını isterim fakat aynı zamanda ailesininde dini evlilik istemesi ve muhafazakar olması gerekir. Sadece eşimle değil ailelerimizinde uyumlu olmasını istiyorum. Bu özelliklerde olan evlilik isteyen dindar beyler bana yazsınlar.

Türbanlı Bayanım.Evlenmek İstiyorum

İsmim Diana. Buraya Suriye’den geçici sığınmacı olarak yerleştik de şu anda Mersin’de yaşıyorum. Buraya geldiğimde kısa bir süre için gelmiştik ve ben o zaman daha çocuk sayılırdım. Ancak aradan geçen bunca zamandan sonra bir daha geriye dönemedik. Artık genç bir kadın olarak evlenmek istiyorum, evleneceğim kişi benim gibi göç etmiş bir erkek olabilir Türkiye’den bir erkekte olabilir. Türk erkekleri hatta benim için daha iyi diyebilirim. Şu anda bir lokantada çalışıyorum. Buraya annemle kız kardeşimle birlikte gelmiştik. Anneni geçen yıl bir kazada kaybettik.

Kardeşimle birlikte yalnız kaldım ve hayat mücadelesi veriyorum ancak tabiki hem buraya dışarıdan göç etmiş birisi olarak, hem bir kadın hemde genç ve tecrübesiz bir kadın olarak hayatın sorunlarıyla mücadele etmem benim için hiçte kolay olmuyor. Evlenirsem, bana sahip çıkan bir erkek olursa, hem kendimi hem kardeşimi belki daha iyi şartlarda yaşatabilirim. Evlendikten sonra kardeşinden ayrılamam. Bunu kabullenecek bir erkekle evlenmem gerekiyor. Ben şu anda 24 yaşındayım kardeşim ise 18 yaşında. Kız kardeşim şu anda tek başına kalabilecek durumda değil. Bu yüzden o da evlenene kadar benim yanımda kalmak zorunda. Benim bu şartlarımı kabullenecek biriyle tanışarak evlenmek istiyorum.

Maddi olarak zaten uzun zamandır çok iyiyiz diyemiyorum. Zaten çok yükseklerdede göz olan birisi değilim. İçinde bulunduğum şartları kabullenebiliyorum. Maddi olarak çok iyi şartlara hiçbir zaman kavuşamayacağımında farkındayım. Şu anda tek amacım çalışarak kendimi ve kardeşimi hiç kimseye muhtaç etmemek ve hayata tutunabilmek. Benimle birlikte el ele tutuşarak birlikte hayat mücadelesi verip her zorluğa birlikte karşı koyabileceğim birini arıyorum. Eşini ve sevdiklerini sahiplenmesini bilen iyi niyetlk temiz kalpli biri olursa hayatlarımızı birleştirebiliriz. Mersin’de yaşıyorum ama Mersin’den yazmak zorunda değilsiniz. Farklı yerlerdende yazabilirsiniz ama buraya alıştım ve buradan biriyle evlenmeyi isterim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*