SEVGİNİN GÜCÜ

Sevgi ve aşkın gücü, Sevgi ve aşk biter mi? Aşk mı biter sevgi mi? 

Aşkın ve sevginin gücüne inananlar, Aşk her zorluğu aşmaya yeter mi? Aşk mı daha anlamlı sevgi mi? Aşkta cesaret önemli mi? Birine aşıkmısınız yoksa sadece hoşlanıyormyuz nasıl anlarız? İnsan herşeyi sevebilir mi? Müziğin aşka nasıl bir etkisi var? Aşk hayatınızda hoşgörünün önemi..

Sevginin ve Aşkın Gücü

Yaşadığımız bu hayat akıp giderken her gün yeni bir şey öğrendiğimiz bu dünyada bazı duygular vardır ki geçiştirdiğimiz.Bilindiği ve hissedildiği düşünülen ama bunların yapılmadığı akıp giden günler , aylar,yıllar.Sevgi beş harf,bir kelime veya sadece öylesine yazılmış söylenmiş bir duygu olarak düşünülür.Oysa öyle değildir,insan her şeyi sevebilir.Bir çiçeğin açılıp dallarının yeşermesini ,bir kuşun pencere önünde ötüşünü veya hiç anlamadığı ama kulağa hoş gelen yabancı bir müziği bile sevebilir.Peki ya çok sevdiğini sandığı ve sonra sevgisinin bittiğini savunmak sana karşı sevgim bitti , kalmadı , tükendi gibi söylenen sözler.Gercekten sevgi bitiyor mu yoksa aslında hiç başlamamış mı oluyor.

Sevgi ve Aşk Biter Mi?

Sevgi bitmez , tükenmez sevgi sanılan şey aslında bir hoşlantıdır insan çevresinde ilk defa gördüğü bir şeyin görüntüsüne,sesine,veya duruşunda olan ilgisine karşı hoşlantı duyar bu geçici bir duygudur ve bir süre sonra alışılır ve artık eskisi gibi güzel gelmemeye başlar orda insan karşındakine duyduğu hoşlantının yerini sevgi almamışsa kırılan kalpler ,yıkılan hayallerden kaçmak mümkün değildir.Sevginin gücü bağı öyle güçlü , kuvvetlidir ki bir kere kurulan o sıkı bağ öyle kolayca kopmaz çünkü insan sevdiği zaman kopamaz ona kıyamaz.Bir çiçeği çok seven biri onun açması için taze toprak getiren onu her gün sulayan biri onu koparabilir mi ? Tabi ki koparamaz çünkü artık ona bağlanmıştır.Sevginin gücü insandaki değişimin mührüdür,insan sevgiyle kendisini olumlu ve pozitif yönde değiştirebilir, geliştirebilir.Kendine olan güveni artar ve amaçlarını,hedeflerinin en yüksek gayesinde yaşar .Hayatta ilk olarak sevgi ailenden başlar kişi ailesinden gördüğü sevgiyle diğer insanlara karşı hoşgörülü davranır ve onları kırmadan ilgi ve güzellikler sunar.

Kardeş sevgisi ve gücü çok başkadır insanın kendini bütün özellikleriyle ve karakteriyle gösterdiği ve onlar için her şeyi yapabilecek gücü kendinde gördüğü,onlara olan bağı çok başkadır.Aynı kandan aynı candan olan bu bağ ömür boyu devam eder ve kardeş sevgisi bütün sevgilerde üstün gelir.Daha sonra arkadaş sevgisi insanın ruhunu yansıtacak , bütün güzel ve kötü olayları paylaşabileceği bir dost bulmak ve onu sevmek gerçekten insana kendini değerli hissettirir ve verdiği kıymetin karşılığı varsa bu sevgi uzun zaman devam eder.

Aşk Mı Biter, Sevgi Mi?

Bir gün insan aşık olur ve aşk geçicidir ilk hoşlantıdır ve aşkın yerini sevgi almaya başlayınca insan ruh ikizini bulmuş sayılır.Çünkü sevdiğin kişi seni öyle bambaşka dünyalara götürür ki sen aslında daha önce bu kadar mutlu olmadığını yaşamın bu kadar muhteşem ötesi bir yer olmadığını anlarsın.Onu sevdiğin için yaptığın her şeyi onu severek yaparsın bir tatlı,bir yemek farketmez ama sevgiyle yapıldığı için tadı belkide bu zamana kadar yediğim en güzel yemekti gibi sözleri döker dudaklarınızdan ve bu söylenen güzel sözler insana kendini ne kadar değerli olduğunu hissettirdiği için aranızdaki sevgi bağı dahada güçlenir ve sevginize bir düğüm daha atılır bu düğümler sevginizin gücüyle yapılan her yeni şeyde çoğalır ve sizi sonsuz mutluluğa götürür.

Yeryüzündeki en masum , karşılıksız sevgi emin olalım ki çocuk sevgidir.O öyle bir sevgidir ki sevginin en temiz olduğu sizi severken sizden bir beklenti içinde olmadan ,sizin ina karşı bir gülümsemenizi yada aldığınız küçük bir hediyeyi bile sever ve size olan sevgi bağını bu kadar masumken öğrendiği için unutamaz.Sevginin gücü insanı doğruya ,huzura götürür.Her şeye herkese karşı sevgi duyabilirsiniz bu bazen bir yavru köpektir,onun sizin gözünüzün içine bakarken görmek verdiğiniz bir yudum suyu ömür boyu unutmayıp size hep minnettar kalacak ve belkide en zor gününüzde sizin yanınızda olacakdır.

Bu yüzden ki onların canını yakmamak şu kocaman dünyayı onlarla paylaşarak sevgi içinde yaşamak yaşadığımız bu yeryünü daha güzel ve mükemmell bir yer kılar.Yeni ettiğimiz bir karanfili her gün sulamak , toprağını değiştirmek ve onunla konuşmak onunla sevgi bağı kurmakta onun daha güzel çiçek açmasına daha güzel büyümesine vesile olacaktır önemli olan o bağı kurmaktır.

Aldığımız o çiçeği bir kenara ekip aklımıza düştükçe sulamak sonrada açmasını beklemek yanlıştır, o zaman ne açar ne de güzel kokar.Sevgi aslında basit gibi görünür ama değildir hele ki yüreğinizde ki sevginin yerini hırs ,öfke almışsa sizin yaşamınızı daha çekilmez sıkıcı,ve sanki her şey aynıymış gibi hissetmenize neden olur değiştirmeye ve düzeltmeye başladığımız zaman hayatın ne kadar güzel ve yaşamın bir anlamı olduğunu anlar insan.İnsan ne kadar kırılsada , ne kadar yorulsada sevmekten vazgeçmemelidir.

Sevginin gücü ve bağı insana kendinin bir amacı olduğunu bir çok şeyi başarabileceğini ve kendisi karşıya sevgiyle ne kadar yaklaşırsa karşındakinin de kendisine öyle yaklaştığını böylece bir çok şeyin daha kolay ve daha anlamlı olduğunu görür.Karşısındaki ne kadar kötü olursa olsun ona sevgi göstermek zamanla onun da değiştiğini ve sevginin gücüyle her kötülüğün ve zalimliğin son bulduğunu görmek insana daha da huzur verir.İnsan sevdikçe ,sevildikçe ve sevgi bağı kurdukça sevginin gücü her şeyin zirvesinde olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*