Şırnak Arkadaşlık Sitesi Ücretsiz

Selam,22 Yaşımdayım. Evlenmek İstiyorum.

Merhaba, Esra ben Şırnak’ta yaşıyorum. 22 yaşındayım ve evlenmek istediğim için ilan vermek istedim. Küçük bir çocukken dedemle birlikte yaşamaya başladım ve bu yaşıma kadar hep onunla beraberdim. Geçtiğimiz yıl virüs nedeniyle dedemi kaybedince hayatta tutunabileceğim hiçbir dal, bana güven ve güç verecek sahiplenecek ve koruyacak hiç kimse kalmadı hayatımda. O yüzden evlenmekten ve aile kurmaktan başka benim için bir yol görünmüyor. Başka bir yol varsada ben bilmiyorum. Şu an tek istediğim dürüst birinin beni sahiplenmesi sevmesi ve onunla beraber huzurlu bir yuva kurabilmek.

Dedemden kana kalan evde yaşıyorum. Az da olsa maaşım var çok fazla bir şey değil ama benim zaruri ihtiyaçlarımı karşılayabilecek kadar maddi gücüm var. Eğer karşıma çıkacak erkeğinde az çok bir geliri olursa beraber maddi zorlukları aşabileceğimiz gibi manevi olarakta birbirimize sırtımızı dayayarak, el ele vererek tüm zorluklara karşı mücadele edebiliriz ve hayata tutunabiliriz. Yaşımın evlilik istemek için daha çok erken olduğunun farkındayım ama ben uzun yıllar dedemle yalnız yaşadığım için yaşadığımız evin bir bakıma annesi bendim. Kadının yapacağı her işi yapmayı biliyorum yemeklerim ise oldukça iyidir bu konuda evleneceğim erkeğe sıkıntı yaşatacağımı sanmıyorum.

Küçük bir kız iken dahi büyük kadınların yapacağı işleri üstlendiğim için çocukluğumu zaten hiçbir zaman yaşama fırsatım olmadı, her zaman kendimi olgun bir kadın gibi hissettim. Yaşım gereği minyon bir yapıya sahibim ama kalbim ve ruhum olgun bir kadınınki gibi sevgiye ve aşka muhtaç olduğu kadar aynı zamanda aile olmak içinde oldukça sabırsızım. Bazı kadınlar anne olma hissiyatını daha geç yaşar ve hissedebilirler ancak ben son zamanlarda bu hissiyatı çok daha yoğun yaşıyorum. Bu yüzden bir an önce evlenerek çocuklarım olsun istiyorum. Doğru düzgün bir aile ortamım hiçbir zaman olmadığı için benim için aile olmanın anlamı çok daha farklı. Evleneceğim erkeğin ailesini kendi ailem gibi gönül rahatlığıyla kabul edebilirim ancak benim eşime ve onun ailesine göstereceğim saygıyı kendime gösterilmesinide isterim. Sahiplenilmek sevilmek benim en büyük isteklerimden bir tanesi. Bunu yapabilecek Şırnak’ta yaşayan evlilik düşünen birisi varsa tanışmayı isterim

Mehtap Ben.Şırnak’tan Arkadaş Arıyorum.

38 yaşındayım ve Şırnak Merkez’de yaşıyorum. Eğlence sektöründe çalışan yalnız bir kadınım. Buradan kendime kadına hak ettiği gerçek değeri verebilecek birini arıyorum, çünkü birazda yaptığım iş gereği çevremdeki erkeklerin hepsi kadına adeta eşya gözüyle bakıyor. Bu tip insanların çevremde olmasından ve onlarla muhatap olmaktan artık çok sıkıldım ve yaşadığım çevreyi yaptığım işi arkadaşlarımı hayatıma dair her ne varsa hepsini değiştirmek kendime yeni tertemiz beyaz bir sayfa açmak istiyorum. Burada olma amacımda bu yeni sayfayı açarken bana destek olabilecek benim yaşayacağım zorluklarda benim yanımda olabilecek bana moral verecek birini arıyorum.

Böyle samimi içten güvenilir birini yaşadığım çevrede bulma ihtimalim neredeyse hiç yok. Çünkü dediğim gibi yaşadığım çevrem hep eğlence düşkünü erkeklerle dolu olduğu için benim ne hissettiğimi ne istediğimi anlamaya çalışmadan benimle arkadaş olmaya çalışıyorlar. Oysa ben kadına eşya gözüyle bakan değil kadını kendisine emanet edilmiş kutsal bir varlık olarak bakan bir erkeği istiyorum. Kim ne derse desin hiçbir şeyi umursamayan kafasına takmayan biriyim ama şu hayatta ihtiyacım olan tek şey biraz olsun samimiyet ve bir kadın olarak her şeyimle bir erkek tarafından sevilmek ve değer görmek. Hayatımı değiştirmek için bir yerden başlamalıydım ve bunun için ilk önce yaptığım işi bıraktım şu an çalışmıyorum.

Daha önceki yaptığım birikimlerle hayatımı devam ettiriyorum bir yandanda kendime daha üzgün bir iş bulmaya çalışıyorum. Eğer güvenebileceğim samimi birini bulabilirsem birlikte çalışmayıda isterim. Bunlar tabi bir anda olabilecek şeyler değil. Bize lazım olan biraz zaman biraz sabır ve birazda şanslı olmak. Umarım kader bu sefer bana hak ettiğim şansı verir ve düzgün samimi birini karşıma çıkarır. Ben Şırnak merkezdeyim ama benimle tanışmak isteyen samimi erkekler varsa başka şehirlerdende yazabilirsiniz çünkü Şırnak’ta kalmam için hiçbir neden yok hatta başka şehirlerde yaşamayıda isterim.

İsmim Perihan. Şırnak’tan Olgun Sevgili Arıyorum.

Selam, Perihan ben. Aslen İzmirli’yim ve Şırnak’ta çalışıyorum. Düzgün biriyle arkadaşlık istediğim için buradayım. Çevremde illaki olgun erkekler var hatta birçoğuda benimle ilgileniyor ama benimle ilgilenen değil benim ilgimi çeken birine ihtiyacım var. Şırnak’a kısa süre önce geldim, henüz 26 yaşındayım. Daha önce Eskişehir’de çalışıyordum, Eskişehir’den buraya tayinim çıktı. İzmir ve Eskişehir’den sonra Şırnak’a uyum sağlamak kolay olmadı zaten şu andada uyum sağladım diyemem. Canım çok sıkıldığı için bir arkadaşa ihtiyaç duyuyorum ve o arkadaşın olgun düzgün bir erkek olmasını istiyorum.

Hatta kamu çalışanı birisi olursa güven problemini daha hızlı halledebiliriz diye düşünüyorum. Kamu çalışanı olmayan birisi karşıma çıkarsa güven sorununu açmanız biraz daha zor olacaktır. Benim gibi denizi seven denize tutkuyla bağlı olan genç bir kız için Şırnak’ta yaşamak üstelik sıkılmadan yaşamak neredeyse imkansız ama işim gereği bu duruma alışmam ve katlanmam gerek. İstediğim gibi bir arkadaş bulabilirsem bu kadar sıkılmayacağımı zannediyorum. Genel anlamda rahat biriyim kimseye karışmam ve kendimide kimseye karıştırmam. Benim burada yalnız olmamdan ailem biraz tereddüt ettiği için kardeşimi geçici bir süre yanıma gönderdiler.

Şu an kardeşimle birlikte yaşıyorum. Kimsenin bana karışmasına izin vermem normalde ama sonuçta kardeşim olduğu için kalbini kırmamak adına bazı şeylere göz yumuyorum. Şu elbiseyi giyme oraya gitme gibi saçma sapan tavırlarıyla bana destek olmak değilde daha çok canımın sıkılmasına neden oluyor. Sonuçta ben yetişkin bir kızım ve kendimi koruyabilirim. Ama tabiki o da kardeşim olduğu için ve birazda erkeklik psikolojisi ile beni korumak istediğini anlıyorum ama buna hiç gerek yok. Eğer beni biri koruyacak ve sahiplenecekse o kişinin erkek arkadaşın olmasını isterim onun dışında hiç kimsenin bana müdahale etmezsine rıza göstermem. Güvenip sohbet edeceğim kardeşimden başka hiç kimse olmadığı için vaktinin çoğunu sosyal medya ve arkadaşlık sitelerinde geçiriyorum. Kardeşimle paylaşabileceğim konularda zaten sınırlı. Onunla her şeyi konuşup paylaşamam. Şırnak’ta yaşayan olgun kamu çalışanı erkekler ilanıma cevap verirse sevinirim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*